T- 8 / Puchar Świata 2018


Zespół tańca nowoczesnego T-8, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie przywiózł do stolicy Podkarpacia kolejne wielkie sukcesy. Po bardzo udanym sezonie, medalach na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy, dołożyliśmy medale Pucharu Świata, który odbył się w dniach 21-24 listopada 2018 r w Niemczech.


Na najwyższym stopniu podium stanęła formacja dzieci do lat 11, przedstawiająca choreografię pt. „Skrzypce marzeń”. Mieliśmy zaszczyt zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego w roku rocznicy 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niesamowite emocje towarzyszyły dzieciom nie tylko podczas Pucharu, ale przede wszystkim podczas rozdania złotych medali, które zawieszone na szyi wróciły do Rzeszowa z dalekiej Riesy.
Łzy szczęścia pojawiły się na wszystkich małych twarzach naszych tancerek. Kolejne medale otrzymała grupa dzieci do lat 11 za choreografię „Bobry”. Za świetną prezentację, do złotych krążków, dołożyły srebrne medale i Wicemistrzostwo Pucharu Świata.

Dzień później formacja juniorska 12-15 lat pozytywnie nakręcona po występach i sukcesach młodszych koleżanek z zespołu, wywalczyła 3 miejsce Pucharu Świata i także stanęła na podium. Brązowe medale cieszyły ogromnie i bardzo nakręciły formację do dalszej ciężkiej pracy. Choreografia formacji juniorskiej opowiadała historię „Alladyna”.

W ostatnim dniu Pucharu do walki o medale stanęła formacja dorosłych 16+, która w mocno obsadzonym konkursie dostała się do ścisłego finału, w którym zajęła wysokie VI miejsce. Historia, którą zaprezentowała formacja dorosłych wzbudziła wśród widzów ogromne emocje. Choreografia została nagrodzona ogromnymi brawami. Opowieść „Dzwonnika z Notre Dame” poruszyła serca tysięcy widzów na trybunach.

Do sukcesów z kończącego się powoli sezonu, w którym zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski za choreografię „Belle”, Wicemistrza Polski- „Skrzypce marzeń”, brązowy medal Mistrzostw Polski – „Alladyn” oraz Wicemistrza Europy z Genui- formacja dorosłych 16+ i dzieci do lat 11 oraz brązowy medal w kategorii grupy dzieci do lat 11 „Bobry” dokładamy złoty srebrny i brązowy medal Pucharu Świata!

 Ciężka praca, godziny treningów na sali, nagrodziły naszych tancerzy wieloma medalami. Piękne chwile, łzy radości, wzruszenie, ale przede wszystkim piękne wspomnienia i możliwość dzielenia się pasją, dają prawdziwe szczęście. Przed nami nowy sezon, nowe wyzwania i jeszcze więcej pracy. Nad przygotowaniem zespołu pracują: Dorota Jandziś- kierownik i choreograf, Joanna Rzepka- choreograf, Dorota Skiba- trener akrobatyki, Dorota Smolik- wizerunek sceniczny, Edyta Jasiewicz - kostiumy.

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2019-09-13 12:30
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 922 690