Liczba odsłon: 14574

Laboratoria Przyszłości / GRUDZIEŃ 2022 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


choinka2.jpg, choinka2
choinka2 

GRUDZIEŃ

Przez cały grudzień w klasach piątych trwały prace nad budową coraz bardziej skomplikowanych elementów wesołego miasteczka z klocków LEGO. Uczniowie budowali karuzele poruszające się w pionie i poziomie, a następnie testowali na nich napisane przez siebie programy. Inspiracje czerpali z prezentacji przedstawiającej najsłynniejsze parki rozrywki na świecie.

Na początku miesiąca skończono wydruki sześciu zestawów brył, które stanowią pomoc dydaktyczną do nauki stereometrii w klasach 4 – 8. Teraz uczniowie ucząc się o graniastosłupach, ostrosłupach i bryłach obrotowych mogą nie tylko je oglądać na obrazkach w książkach i w rękach nauczyciela, ale — mając własne zestawy — badają bryły na różne sposoby, trzymają je w rękach, oglądają ze wszystkich stron, budują różne konstrukcje.

Przed  świętami Bożego Narodzenia uczniowie zaprojektowali w programie Tinkercad choinki i ozdoby choinkowe. Te, które się dało – zostały wydrukowane, również dla nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Gogli VR zaczęli używać nauczyciele przedmiotów nieinformatycznych.

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 429