Opieka w świetlicy szkolnej sprawowana w godzinach:

6.30 – 17.30

 

 

Nauczyciele - świetlica

  • mgr Elżebieta Kloc
  • mgr Dorota Styś
  • mgr Sylwia Pragłowska
  • mgr Katarzyna Urban
  • mgr Alicja Przychodni
  • mgr Bartosz Nowak
  • mgr inż. Maciej Dziedzic

Świetlica / Dzień Matki


Uczniowie klas pierwszych i drugich w ramach innowacji pedagogicznej ,,Twórczo poznaję świat" rozmawiali na zajęciach o Dniu Matki - jak ten dzien jest obchodzony na świecie.Dzień Matki, czyli święto każdej mamy, obchodzone jest w niemal każdym zakątku świata. W różnych formach i terminach znajdziemy je w kalendarzach ok. 140 krajów. Najczęściej, bo aż w 63 z nich, obchodzone jest ono w drugą niedzielę maja.W wielu krajach to ruchome święto. Dzień Matki w Armenii świętowany jest 7 kwietnia, w Meksyku - 10 maja, w Boliwii - 27 maja, w Tajlandii w dzień urodzin królowej Sirikit Kitiyakara - 12 sierpnia, a w Indonezji - 22 grudnia. W Polsce Dzień Mamy to 26 maja i jest datą stałą.Amerykanie są hojni, Włosi - bardzo rodzinni, a mieszkańcy Egiptu i Jordanii - traktujący matki z szacunkiem, ale wszystkich łączy jeden wspólny mianownik: Dzień Matki to okazja do spędzenia razem czasu, niezależnie od szerokości geograficznej. Podczas zajęć powstały piękne portrety.

mgr Barbara Maczuga

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 212