Opieka w świetlicy szkolnej sprawowana w godzinach:

Nauczyciele - świetlica

• mgr Elżebieta Kloc
  • mgr Dorota Styś
  • mgr Sylwia Pragłowska
  • mgr Katarzyna Urban
  • mgr Alicja Przychodni
  • mgr Bartosz Nowak
  • mgr inż. Maciej Dziedzic

Świetlica / Dzień Matki

Uczniowie klas pierwszych i drugich w ramach innowacji pedagogicznej ,,Twórczo poznaję świat" rozmawiali na zajęciach o Dniu Matki - jak ten dzien jest obchodzony na świecie.Dzień Matki, czyli święto każdej mamy, obchodzone jest w niemal każdym zakątku świata. W różnych formach i terminach znajdziemy je w kalendarzach ok. 140 krajów. Najczęściej, bo aż w 63 z nich, obchodzone jest ono w drugą niedzielę maja.W wielu krajach to ruchome święto. Dzień Matki w Armenii świętowany jest 7 kwietnia, w Meksyku - 10 maja, w Boliwii - 27 maja, w Tajlandii w dzień urodzin królowej Sirikit Kitiyakara - 12 sierpnia, a w Indonezji - 22 grudnia. W Polsce Dzień Mamy to 26 maja i jest datą stałą.Amerykanie są hojni, Włosi - bardzo rodzinni, a mieszkańcy Egiptu i Jordanii - traktujący matki z szacunkiem, ale wszystkich łączy jeden wspólny mianownik: Dzień Matki to okazja do spędzenia razem czasu, niezależnie od szerokości geograficznej. Podczas zajęć powstały piękne portrety.

mgr Barbara Maczuga

• Data aktualizacji: 2024-03-27 17:38