Liczba odsłon: 1631642

Wydarzenia / Dni Szewczenki


Dziewiąty i dziesiąty marca to dni, kiedy Ukraińcy na całym świecie upamiętniają Tarasa Szewczenkę, wybitnego ukraińskiego pisarza, artystę i działacza politycznego, który stał się symbolem i bohaterem narodu ukraińskiego, jego kultury i tożsamości.
Jak nauczył nas Taras Szewczenko, "ucz się od innych i nie unikaj własnego", uczniowie SP ?8, którzy przybyli z Ukrainy w związku z wybuchem wojny, nie chcą i nie mogą zapomnieć o swoim języku, kulturze, bohaterach i historii.
Uczniowie  wyrazili szacunek dla Tarasa Szewczenka, recytując jego słynny wiersz "Moje myśli, moje myśli"

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2023-09-29 15:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 6 374 904