Wydarzenia / Dzień Języków Obcych


        Dzień Języków Obcych pod hasłem „Języki obce otwierają drzwi do Europy i świata” zawsze cieszył się w naszej szkole sporym zainteresowaniem uczniów. W tym roku było podobnie. Mimo, że warunki były nietypowe, uczniowie z wielkim zaangażowaniem włączyli się w ten projekt, mający na celu przybliżyć nam historię, zwyczaje, czy kulturę krajów anglojęzycznych, germańskich i romańskich. Z prezentacji i plakatów, dowiedzieliśmy się wiele o historii rodziny królewskiej, Imperium Brytyjskim podczas II wojny światowej, zwyczajach żywieniowych, o różnych stanach Ameryki Północnej, Parkach Narodowych w USA, ale też poznaliśmy wiele ciekawostek o krajach anglojęzycznych ogólnie. W ramach Dnia Języków Obcych uczniowie klas 6-7 przygotowali także prezentacje multimedialne dotyczące wiadomości o krajach niemieckiego obszaru językowego, a wśród bardzo zróżnicowanej tematyki znaleźć można także ciekawostki z dziedzin: kulinarnej, krajoznawczej oraz kulturalnej Niemiec, Szwajcarii, Austrii, malutkiego księstwa Liechtenstein. Prace uczniów zawierają przepiękne zdjęcia, które pochodzą bardzo często z ich prywatnych zasobów zgromadzonych podczas rodzinnych wakacyjnych wyjazdów. Uczniowie nadesłali wykonane przez siebie prezentacje dotyczące Z języka francuskiego tematyka prac dotyczyła różnych aspektów życia Francji, dziedzin: zabytki Francji , kuchnia francuska, ciekawostki o Francji, święta oraz ciekawe postaci związane z historią tego kraju.

Wszystkim zaangażowanym w przebieg tych niezwykłych propozycji edukacyjnych dziękujemy za tę niezwykłą podróż po przepięknych zakątkach. Dzięki Wam, odkryliśmy te kraje na nowo. 

 

Nauczyciele języków obcych w SP8:

mgr Anna Furman

mgr Marta Dołęga

mgr Ewelina Cypryś – Załuska

mgr Ewa Hus- Bednarska

mgr Marta Jarecka

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2020-11-26 23:43
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 310 659