Wydarzenia / "Za co kocham Polskę?"


"Ty to masz szczęście,
że w tym momencie
żyć ci przyszło
w kraju nad Wisłą;
ty to masz szczęście.

Twój kraj szczęśliwy,
piękny, prawdziwy,
ludzie uczynni,
w sercach niewinni;
twój kraj szczęśliwy".

(autor G. Tomczak)

 

 

ZA CO KOCHAM POLSKĘ?

 

"Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy każdy zna na pamięć.  W wierszu na pytanie o miłość do Ojczyzny — ,,Czy ją kochasz?'' - pada odpowiedź — ,,Kocham szczerze''. Nasi uczniowie wyznali więcej ...

 

 

'Kocham Polskę za to, że jest waleczna i wytrwała. Przeszła wiele wojen, wywalczyła niepodległość.

Maja K. 6B.

 

 

Polskę kocham za to, że jest to piękny kraj - ma on wspaniałą kulturę, dobre potrawy, można spotkać w nim wielu wspaniałych i życzliwych ludzi. Polskę kocham też za to, że jest to kraj w którym urodziłem się ja i wielu sławnych i cenionych Polaków. W Polsce można zwiedzić też wiele ciekawych zabytków, które mają ciekawą przeszłość. 

Piotr L. 8A

 

Kocham Polskę za to, że wywalczyła wolność dla kraju i że dzieci mogą normalnie i swobodnie rozwijać swoje umiejętności.

Nikola K.  6e

 

Polskę kocham przede wszystkim za to, że jest to moja Ojczyzna, bezpieczne rodzinne strony, do których zawsze mogę powrócić. Polskę kocham również za nasze unikalne tradycje, kulturę oraz bardzo trudną historię. Polaków zdecydowanie kocham za gościnność, waleczność i odwagę, którą wielokrotnie wykazali się podczas wojny. Przeszłość Polski była bardzo trudna, smutna i bolesna, ale mimo wszystko Polska przetrwała ten trudny okres i odbudowała się. Kocham Polskę również za piękną, różnorodną naturę. Wspaniałe góry, morza, jeziora...

Antonina L. 6E

 

Bardzo lubię spędzać czas na plaży, ale chodzenie po górach też jest bardzo przyjemną formą odpoczynku. Dlatego kocham Polskę - za dostęp zarówno do morza, jak i do pięknych górskich krajobrazów.

Kasia M. 6E

 

Za to, że jest moją Ojczyzną, tutaj się urodziłam i czerpię wzory z osób, które poświęciły swoje życie za Ojczyznę.

 Joanna Ż. 7A

 

Za wspaniałych przodków - dynastię Piastów i Jagiellonów , za tradycję , za wspaniały język.

 Kamil Ś. 6B

 

Za co kocham moją Polskę?

-Za to że ten kraj jest moją Ojczyzną

-Za piękne krajobrazy

-Za wspaniałe wielkie miasta

-Za zabytki

-Za liczne uzdrowiska

-Za możliwość uprawiania wielu sportów

-Za wyjątkową historie

Eryk K. 7b

 

 

Kocham Polsce za:

  1. Prawa Dziecka
  2. za troskę o zdrowie w czasach zarazy
  3. za możliwość podróżowania

4 za wolność wyznania

Szymon K. 6E

 

 Kocham Polskę ponieważ jest to moja Ojczyzna. To tutaj urodzili się moi rodzice, dziadkowie no i oczywiście ja. Mój pradziadek walczył o wolność w czasie II Wojny Światowej- był Sybirakiem i żołnierzem I Dywizji im.Tadeusza Kościuszki. Kocham Polskę za krajobrazy: niziny, wyżyny, góry i morze, za miasta i wioski. Za kulturę, tradycje,potrawy, gościnność Polaków.
Nie wyobrażam sobie żyć w innym kraju!

Maksymilian S. kl. 7 a

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2020-11-26 23:43
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 310 576