Wydarzenia / "Kochając różę" - Teatr ARTENES


W dniu 29 stycznia uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w przedstawieniu  Teatru ARTENES z Wrocławia pt. „Kochając różę”. Artyści wspaniale wykorzystali tekst oryginału i realia bliskie współczesnej młodzieży, by pomóc zrozumieć lekturę „Małego Księcia” młodemu widzowi, „aby inspiracje, zawarte w powyższym tekście, zakiełkowały również w jego duszy”. Wykorzystując tekst oryginału i realia bliskie współczesnej młodzieży, stworzono widowisko o sile miłości, tęsknocie człowieka za dobrem, pięknem, szczerością i rodziną.  Uczniowie mogli uświadomić sobie, jak trudno o te wartości w dzisiejszym świecie, w którym wrażliwość i emocje często są głęboko skrywane. Sztuka na pewno pewnością skłoniła wielu młodych widzów do zastanowienia się nad swoją postawą wobec innych. 

mgr Beata Kucharzyk

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2020-07-30 23:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 862 728