Liczba odsłon: 1819404

Wydarzenia / Narodowe Czytanie 2019 w SP8

NARODOWE CZYTANIE 2019 W SP 8

Uroczystości rozpoczęlismy w czwartek 5.09. zapowiedzią przez radiowęzeł szkolny. Przedstawiliśmy w zarysie ideę Narodowego Czytania i nowele wybrane w tym roku przez Parę Prezydencką oraz program obchodów miejskich w dniu 7 września. W piątek 6 września uczniowie od rana z 8 nowel polskich wypożyczali w bibliotece szkolnej w szczególności: Dobrą panią – Elizy Orzeszkowej, Dym – Marii Konopnickiej, Katarynkę – Bolesława Prusa i Sachem – Henryka Sienkiewicza. Pozycje te czytane były m.in. w czasie lekcji języka polskiego, godzin z wychowawcą. Podsumowaniem dnia bylo czytanie Sachem w holu szkoły podczas zajęć kreatywnych.  Nie zabrakło elementów inscenizacji. Czytali m.in. pan dyrektor Maciej Dziedzic, pani wicedyrektor Ewa Tarnowska i uczniowie z klasy IVa.

Aneta Gontarczuk, Tamara Machowska –Kinasz