Liczba odsłon: 1819535

Wydarzenia / Finał projektu "Matematyka wokół moich zainteresowań"

Finał projektu „Matematyka wokół moich zainteresowań”

Podczas zimowych miesięcy, uczniowie klasy V a zajęli się poszukiwaniem śladów matematyki w swoich zainteresowaniach. Między innymi zbadali czym różnią się współczesne obiekty sportowe od tych starożytnych, jaką prędkość osiągają najwybitniejsi biegacze, jak różnorodne są psy oraz jak zmierzyć konia. Niezbędne do tego okazało się porównywanie ilorazowe i różnicowe, podstawowe pojęcia z geometrii, znajomość i zamiana jednostek oraz wzór na prędkość.

Podsumowanie efektów pracy - przedstawienie plakatów oraz prezentacji – odbyło się dnia 28.022019 r. o godzinie 16.00. Uczniowie klasy V a samodzielnie przygotowali zaproszenia dla dyrekcji, nauczycieli i opiekunów. Ci ostatni okazali nieocenianą pomoc przy realizacji projektu, a także przy przygotowaniu finału, zapewniając słodki, pączkowy poczęstunek. Obecnością na tym spotkaniu zaszczycił nas dyrektor naszej szkoły, pan Maciej Dziedzic, który na zakończenie wzmocnił bohaterów wieczoru ciepłym i motywującym słowem.

Wydarzenie to uświadomiło jak materiał poznawany w szkole jest wykorzystywany w życiu codziennym oraz jak bywa pomocny w zgłębianiu swoich pasji. Najważniejszym aspektem całego przedsięwzięcia była siła współpracy między uczniami, rodzicami a nauczycielami. Był to przykład obrazujący uczniom konstruktywną rolę zgodnego i otwartego współdziałania.

mgr Barbara Sabik