Aktualności / RBO - oddaj głos na: Modernizacja rzeszowskich przedszkoli i świetlic w szkołach podstawowych poprzez wyposażenie w klimatyzatory.

Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 r.

Uchwałą Nr LXIV/1367/2022 z dnia 21 czerwca 2022 r. Rada Miasta Rzeszowa określiła kwotę przeznaczoną na Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 rok oraz przyjęła harmonogram prac w 2023 roku:

Opis czynności Termin
Zgłaszanie projektów od 7 do 22 lipca 2022 r.
Weryfikacja zgłoszonych projektów od 25 lipca do 19 sierpnia 2022 r.
Sporządzenie listy projektów dopuszczonych do glosowania 22 sierpnia 2022 r.
Składanie skarg na niedopuszczenie projektu do głosowania do 29 sierpnia 2022 r.
Głosowanie od 5 września do 7 października 2022 r.
Publikacja wyników głosowania 14 października 2022 r.

Oddaj głos na:

Modernizacja rzeszowskich przedszkoli i świetlic w szkołach podstawowych poprzez wyposażenie w klimatyzatory. - KATEGORIA I poz. 11

Opis: Projekt zakłada wyposażenie rzeszowskich przedszkoli oraz świetlic w szkołach podstawowych prowadzonych przez JST w nowoczesne urządzenia do klimatyzowania pomieszczeń,w których przebywają dzieci. Wysoka temperatura (w okresie VI-XI przekraczająca 32C),która jest odczuwalna w salach zajęć i zabaw, może doprowadzić do przegrzania się organizmu,złego samopoczucia,a także utraty koncentracji. Chcemy zapobiegać niepożądanym skutkom przegrzewania i w zgodzie z wymogami BHP stworzyć odpowiedni i bezpieczny mikroklimat dla dzieci.Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa przebywających w placówkach dzieci, gdyż wiemy, że temperatura oraz wilgotność powietrza jest niezmiernie ważna dla ludzi zdrowych i bardzo ważna na dla astmatyków, a wśród dzieci są te, które chorują na astmę wczesnodziecięcą. Pragniemy, by dzieci mogły przebywać 10 godzin poza domem w dogodnym dla nich środowisku. Zadanie ma na celu podniesienie jakości pracy i funkcjonowania jednostek oświatowych w Stolicy Innowacji.

lik do RBO https://rbo.erzeszow.pl/voting/welcome