Samorząd Uczniowski

Początek października to w naszej szkole gorący czas kampanii wyborczej. Cała społeczność szkolna klas 4-8 dokonuje wówczas wyboru swojego przedstawiciela, wyłaniając go w wyniku demokratycznego głosowania. W tym roku szkolnym Rada Samorządu Uczniowskiego przedstawiła 12 kandydatów na to najważniejsze stanowisko uczniowskie. W wyborach oddano 309 głosów, w tym 30 nieważnych. Bezapelacyjną zwyciężczynią  wyborów została Michalina Magnowska z klasy 8c, która uzyskała 90 głosów. W wyniku głosowania, zastępcą Michaliny okrzyknięto Weronikę Wasik z klasy 7 a. Otrzymała ona 60 głosów. Trzeba przyznać, że w tym roku kampania była niezwykle barwna i  pomysłowa, ale nie ma się co dziwić.... jako młodzi obywatele uczymy się przecież zasad demokracji od dorosłych, a rok 2019 to... jak wiadomo, prawdziwie ważny rok wyborczy!

Opiekę nad Samorządem Uczniowskim  pełnią mgr Ewa Litwa i mgr Beata Kucharzyk.

ZESPÓŁ DORADCZY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

(do kontaktu z Dyrekcją i Radą Pedagogiczną)

• przedstawiciel klas 5: Zuzanna Balicka z klasy 5 c
  • przedstawiciel klas 6: Aleksandra Jerszów z klasy 6 c