Nasze sukcesy / KONKURSY MATEMATYCZNE WEWNĄTRZKLASOWE DLA KLAS 4,5,6,7 PODCZAS PRACY ZDALNEJ

W dniach od 8.06. do 10.06. nauczyciele matematyki zorganizowali na lekcjach tego przedmiotu  konkurs pt. „Łamigłówki matematyczne”. Był on skierowany do uczniów klas 4-7 SP 8.Informacja o konkursie była przedstawiona uczniom w tygodniu go poprzedzającym.

Przebieg konkursów:

Na jednej lekcji uczniowie przygotowywali ciekawe rebusy, krzyżówki lub zagadki matematyczne. Zakres materiału to treści matematyczne już omówione w danej klasie (uzgodnione z danym nauczycielem).

Na kolejnej lekcji osoby z danej klasy prezentowały swoje zagadki na platformie MsTeams na lekcji matematyki w danej klasie. Jedna osoba zadawała zagadkę, pozostałe osoby ją rozwiązywały. Po naradzie nauczyciele wybrali trzy najlepsze prace z danej klasy.

mgr Wioleta Sym
mgr Agnieszka Gorczyca