Konkursy / Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

10 grudnia 2021 r. (piątek)

8:00-10:00 – zawodnicy z klas 4-6

10:00-13:00 – zawodnicy z klas 7-8

UCZESTNICY

Uczennice i uczniowie z klas 4-8. Klasę może maksymalnie reprezentować 5 chłopców i 3 dziewczynki.

ZGŁOSZENIA

Przewodniczący klas dostarczają do nauczycieli wychowania fizycznego listy zawodników z poszczególnych klas do 7 grudnia 2021 r.

REGULAMIN:

1. Rywalizacja odbywać się będzie w systemie pucharowym (przegrywający odpada) do meczy półfinałowych. Następnie półfinały, mecz o 3 miejsce, finał.
  2. Zwodnicy grają jednego seta do 11 punktów w fazie pucharowej. Mecze półfinałowe i finałowe rozgrywane są do dwóch wygranych setów (każdy set do 11 punktów). W przypadku wyniku 10-10 gra trwa do osiągnięcia przez jednego z zawodników dwóch punktów przewagi.
  3. Mecz rozpoczyna się od losowania serwisującego. Zmiana serwisu następuje co 2 zdobyte punkty przez zawodników.
  4. Do gry można używać rakietek szkolnych lub własnych.
  5. Zawodników obowiązuje strój sportowy oraz przebrane obuwie.
  6. Nagrodzone zostaną 4 najlepsze osoby:

- w klasach 4-6 wśród dziewczynek,

- w klasach 4-6 wśród chłopców,

- w klasach 7-8 wśród dziewczynek,

- w klasach 7-8 wśród chłopców,

1. Zawodnik, który przegrał mecz lub zakończył udział w turnieju obowiązkowo wraca na pozostałe lekcje.
  2. W sprawach spornych decyduje sędzia główny.