Liczba odsłon: 14566

Laboratoria Przyszłości / MAJ 2023 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


Maj upłynął pod znakiem Dnia Matki. Od początku miesiąca uczniowie przygotowywali trójwymiarowe laurki i bukieciki kwiatków dla swoich mam, przy pomocy długopisów 3D. Projektowali laurki na kartkach, dobierali kolory filamentów i przez co najmniej dwie lekcje z zapałem tworzyli małe arcydzieła. Laurki i bukiety wręczyli swoim mamom 26 maja. W maju także budowano i testowano wiele robotów. Najczęściej z klocków LEGO Education Spike, ale też LEGO Mindstorms i prostych oraz zaawansowanych zestawów firmy Maceblock.

Uczniowie wszystkich klas bawili się też goglami VR, oglądając trójwymiarowe modele pojazdów ziemskich i kosmicznych, oglądając zwierzęta, przepiękne miejsca na świecie oraz rafy koralowe. Zwiedzali też wesołe miasteczka, jeździli na karuzelach i rollercoasterach.

Najlepsi z najlepszych, z powodzeniem wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu programistycznego Podkarpacki Baltie.

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 375