Liczba odsłon: 14568

Laboratoria Przyszłości / LUTY 2023 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


LUTY 2023 r.

W lutym do budowania robotów przystąpili czwartoklasiści. Najpierw poznali możliwości huba LEGO Edukation Spike Essential, a następnie zaczęli tworzyć swoje własne konstrukcje. Dla wykonanych projektów pisali pierwsze programy, wykorzystując aplikację Spike na szkolnych tabletach.

Uczniowie klas piątych w lutym bawili się mBotami. Poznawali tryby pracy robotów, świetnie się przy tym bawiąc.  Zapoznali się też z aplikacją mBlock i zaczęli mBoty programować. Początkowo bawili się zainstalowanymi w robotach wyświetlaczami, a następnie włączali kolorowe światła i pisali bardziej skomplikowane programy.

Uczniowie klas ósmych brali udział w turniejach, podczas których tak musieli zaprogramować robota Dasha, żeby strącił jak najwięcej specjalnie ustawionych klocków, wykorzystując wyrzutnię kulek. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy dobrze się bawili.

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 391