Laboratoria Przyszłości / LUTY 2023 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

LUTY 2023 r.

W lutym do budowania robotów przystąpili czwartoklasiści. Najpierw poznali możliwości huba LEGO Edukation Spike Essential, a następnie zaczęli tworzyć swoje własne konstrukcje. Dla wykonanych projektów pisali pierwsze programy, wykorzystując aplikację Spike na szkolnych tabletach.

Uczniowie klas piątych w lutym bawili się mBotami. Poznawali tryby pracy robotów, świetnie się przy tym bawiąc.  Zapoznali się też z aplikacją mBlock i zaczęli mBoty programować. Początkowo bawili się zainstalowanymi w robotach wyświetlaczami, a następnie włączali kolorowe światła i pisali bardziej skomplikowane programy.

Uczniowie klas ósmych brali udział w turniejach, podczas których tak musieli zaprogramować robota Dasha, żeby strącił jak najwięcej specjalnie ustawionych klocków, wykorzystując wyrzutnię kulek. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy dobrze się bawili.

• Data aktualizacji: 2024-04-29 07:52