Liczba odsłon: 14557

Laboratoria Przyszłości / LISTOPAD 2022 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


IMG_4581.JPG, IMG_4581
IMG_4581 
IMG_4582.JPG, IMG_4582
IMG_4582 

LISTOPAD

Największą listopadową atrakcją był zestaw Makey Makey, przy pomocy którego można zrobić klawiaturę komputerową z czegokolwiek, na przykład z bananów. Uczniowie pisali programy w Scratch’u i sterowali duszkami przy pomocy klawiatur wykonanych z owoców, z plasteliny, a nawet narysowanych miękkim ołówkiem na tekturce.

W listopadzie szóstoklasiści — wykorzystując zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości pomoce — realizowali projekt Kolorowe akwarium. Jedna klasa zaprojektowała w programie Tinkercad stworzonka morskie: żółwie, kraby, ośmiornice, krewetki i meduzy, które następnie zostały wydrukowane na drukarce 3D filamentami o różnych kolorach. Druga klasa szósta, przy pomocy długopisów 3D narysowała kolorowe rybki i wodorosty. Uczniowie kolorowym papierem wyłożyli dno szklanego akwarium, wykonane zwierzątka i rośliny umieścili w nim, zawieszając rybki na nitkach. Akwarium udało im się wyśmienicie, zostało nawet sfilmowane przez Telewizję Rzeszów, która odwiedziła naszą szkołę.

Uczniowie klas piątych budowali na lekcjach z klocków TURING TUMBLE mechaniczne komputery napędzane kulkami. Rozwiązywali przy tym zagadki logiczne i uczyli się, jak działają komputery na podstawowym poziomie.

Okulary VR wciąż nie straciły swojej atrakcyjności. W listopadzie uczniowie oglądali komórki w krwiobiegu człowieka, badali ludzkie serce, penetrowali krater wulkanu i oglądali świetliki o zachodzie słońca. Ósmoklasiści okulary ClassVR wykorzystywali na lekcji matematyki, oglądając graniastosłupy i inne bryły w różnych sceneriach.

Prace wykonywane długopisami 3D stały sicoraz trudniejsze i wykonane bardziej profesjonalne. Uczniowie według szablonów rozpoczęli prace nad samolotem i robotem. Wykonali też dużo przepięknych breloczków.

Zestawy klocków LEGO Edukation Spike Essential posłużyły do budowy pierwszych mobilnych maszyn. Na początku były to atrakcje z wesołego miasteczka: karuzele, huśtawki i bujaki. Uczniowie budowali je według instrukcji wyświetlanych na ekranie, a następnie samodzielnie pisali programy poruszające stworzonymi obiektami. Jednak najciekawszą częścią projektów było modyfikowanie zbudowanych atrakcji

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 309