Laboratoria Przyszłości / WRZESIEŃ 2022 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

WRZESIEŃ 2022

Nowy rok szkolny 2022/23 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie rozpoczęli wyposażeni we wszystkie pomoce dydaktyczne, zakupione w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Przez wakacje nauczyciele dobrze przygotowali się do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tych pomocy i… zaczęła się zabawa!

Na samym początku września uczniowie zapoznawali się z przyjaznymi robotami Dash’em, Dot’em i mBot’ami, próbowali budować pierwsze ruchome maszyny z klocków LEGO. Uruchamiali również inne zakupione urządzenia, jednak przebojem okazały się okulary VR, które przeniosły dzieci w otchłanie kosmosu, głębiny oceanów, na pustynie, sawanny i do najpiękniejszych miejsc świata. Uczniowie pływali z rekinami, badali kratery wulkanów, skakali ze spadochronem nad Dubajem, pływali w krwiobiegu człowieka, badali komórki roślinne i zwierzęce, odwiedzali planety Układu Słonecznego i odległe galaktyki.

Magii okularów nie oparli się również pracownicy szkoły.

We wrześniu powstały też pierwsze prace wykonane długopisami 3D.

• Data aktualizacji: 2024-04-29 07:52