Liczba odsłon: 14559

Laboratoria Przyszłości / WRZESIEŃ 2022 - LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI


WRZESIEŃ 2022

Nowy rok szkolny 2022/23 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 w Rzeszowie rozpoczęli wyposażeni we wszystkie pomoce dydaktyczne, zakupione w ramach projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Przez wakacje nauczyciele dobrze przygotowali się do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tych pomocy i… zaczęła się zabawa!

Na samym początku września uczniowie zapoznawali się z przyjaznymi robotami Dash’em, Dot’em i mBot’ami, próbowali budować pierwsze ruchome maszyny z klocków LEGO. Uruchamiali również inne zakupione urządzenia, jednak przebojem okazały się okulary VR, które przeniosły dzieci w otchłanie kosmosu, głębiny oceanów, na pustynie, sawanny i do najpiękniejszych miejsc świata. Uczniowie pływali z rekinami, badali kratery wulkanów, skakali ze spadochronem nad Dubajem, pływali w krwiobiegu człowieka, badali komórki roślinne i zwierzęce, odwiedzali planety Układu Słonecznego i odległe galaktyki.

Magii okularów nie oparli się również pracownicy szkoły.

We wrześniu powstały też pierwsze prace wykonane długopisami 3D.

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 316