Laboratoria Przyszłości / Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "Laboratoria Przyszłości"

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "Laboratoria Przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Rzeszowie otrzymała 129 600,00zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup m.in.:

Lp. Sprzęt Ilość
29. Akumulatory 68
30. Maszyna do szycia 2
31. Filament kolorowy 20

Zakupiony sprzęt będzie regularnie wykorzystywany przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych oraz podczas kół zainteresowań. Nasi uczniowie będą programować, projektować, konstruować, a przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Zapraszamy do śledzenie naszych doświadczeń w zakładce

koordynator: Maria JERZAK, Sebastian BILWIN

• Data aktualizacji: 2024-05-18 07:43