Liczba odsłon: 1902945

Wydarzenia / Podróż do XIX- wiecznego Budapesztu i bitwa bohaterów o plac zabaw


Podróż do XIX – wiecznego Budapesztu i bitwa bohaterów o plac zabaw.

25 kwietnia uczniowie klas IV – VI udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury na spektakl na podstawie książki „Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu chłopców: Nemeczka, Boki i Gebhra, walczących o swój plac zabaw.

 Bitwa rozegrała się między chłopcami z Placu Broni a ich rówieśnikami, Czerwonymi Koszulami bawiącymi się w ogrodzie botanicznym. Była wielkim sprawdzianem lojalności, bohaterstwa i męstwa przyjaciół, którzy zjednoczyli się w walce o prawo do zabawy na skrawku ziemi, „małej ojczyzny”.


 Największą odwagą i hartem ducha wykazał się najmłodszy z nich, Ernest Nemeczek, gdy w obronie własnych przekonań poświęcił to, co najcenniejsze – swoje życie.

Przyjaźń, honor, odwaga i lojalność to wartości, które były ważne dla bohaterów przedstawienia, a czy są istotne także dla współczesnej młodzieży?

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 215