Liczba odsłon: 1903025

Wydarzenia / TAK. POMAGAM -ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI


W dniach 8 i 9 marca 2024 r. 45 wolontariuszy SP 8  wzięło udział w Zbiórce Żywności „Tak. Pomagam”, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Opiekę nad uczniami sprawowali: ks. Kamil Sowa, pani Maria Jerzak, pani Katarzyna Urban i pani Katarzyna Kenar.  Podczas świątecznej  zbiórki uczniowie zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny oraz placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Wielkanoc to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, których nie stać na zakup żywności. Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za ofiarowany czas i chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Podziękowania kierujemy również do wszystkim, którzy wsparli naszą akcję w sklepie „Frac” w Rzeszowie przy ul. Krakowskiej.

                                                                                                                                mgr Katarzyna Kenar

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2024-07-09 08:31
  • |
  • Licznik odwiedzin: 7 196 403