Wydarzenia / Dzień Języków Obcych

4 grudnia 2023 - Dzień Języków Obcych

Jak co roku w naszej szkole grudzień to czas, gdy uczniowie biorą udział w Dniu Języków Obcych. W nadchodzącym tygodniu (11.12 - 15.12) lekcje języków   będą poświęcone kulturze krajów anglojęzycznych, romańskich oraz germańskich. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w tej akcji.

Nauczyciele języków obcych

Ramowy plan Dnia Języków Obcych (14.12.23r.)

- Lekcje kulturowe

Nauczyciele języków obcych, w danym dniu, na swoich lekcjach będą przeprowadzać lekcje

kulturowe, polegające na zapoznaniu dzieci z historią, kulturą i tradycją także za pomocą gier

i zabaw.

- Prezentacje kulturowe

Uczniowie przedstawiają swoje prezentacje na forum klasy. Wiedza zawarta w treści prezentacji pomoże w rozwiązaniu quizu kulturowego, który odbędzie się na wybranej przez nauczyciela lekcji języka.

- Christmas quiz

Uczniowie klas ósmych przygotują pytania quizowe dotyczące zwyczajów i tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych. W czasie przerw po 4 i 5 lekcji w holu szkoły odbędzie się quiz, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę odpowiadając na pytania. Za dobre odpowiedzi uczniowie uzyskają plusy z języka angielskiego.

- What do you know about…? Quiz wiedzy o kulturze i zwyczajach obcych krajów

Na lekcji języka uczniowie, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie quizu udostępniają go pozostałym uczniom klasy, którzy następnie rozwiązują test w wyznaczonym czasie. Uczestnicy quizu, którzy zdobędą najwyższe wyniki otrzymają ocenę celującą z danego przedmiotu.

- Christmas is coming! – Czytanie bajek i świąteczne lekcje w klasach 1-3

Na lekcjach angielskiego w klasach 1-3 chętni uczniowie ze starszych klas poprowadzą fragmenty lekcji o tematyce bożonarodzeniowej, zaśpiewają wspólnie z młodszymi świąteczne piosenki lub przeczytają bajki o tej tematyce.

• Data aktualizacji: 2024-05-06 06:58