Wydarzenia / Światowy Dzień Pluszowego Misia w Ib

27 listopada uczniowie klasy 1 b obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tego dnia, dzieci mogły przynieść do szkoły swoje ulubione pluszaki. Świętowanie rozpoczęło się od prezentacji i zapoznania uczniów z historią tego święta, które oczywiście przypada na dzień 25 listopada. Uczniowie dowiedzieli się na jakich kontynentach mieszkają poszczególne gatunki niedźwiedzi, jak dokładnie wyglądają i co lubią jeść. Przedstawiliśmy sylwetki misiów-bohaterów literackich: Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Coralgola czy misia Yogi. Atrakcją zajęć było rozwiązywanie interaktywnych zagadek, układanie puzzli, gra w memo czy rozwiązywanie matematycznych zadań o „misiowej” tematyce. Na zakończenie każdy namalował swojego pluszowego przyjaciela. Zainteresowanie uczniów świadczy o tym, iż mimo wielu nowoczesnych zabawek, miś jest ulubioną maskotką dzieci i moda na misie nie przemija.

mgr Paulina Piechota

• Data aktualizacji: 2024-05-06 06:58