Wydarzenia / XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 17 listopada 2023 roku, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w XIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do poćwiczenia tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości, a dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

W tym dniu, w holu szkoły, na dwóch długich przerwach można było się sprawdzić i uzyskać tytuł experta tabliczki mnożenia. Rozwiązać należało bezbłędnie 5 przykładów. W razie pomyłki, choćby raz, egzamin był niezdany
i można go było powtórzyć na kolejnej przerwie.

Dodatkowo w tym dniu na lekcjach matematyki odbywały się zabawy
i rozgrywki związane z tabliczką mnożenia. Nawet na języku niemieckim uczniowie mnożyli i dzielili po niemiecku.

Był to dzień dobrej zabawy i integracji zespołów. Gratulujemy wszystkim uczniom uzyskania tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia i życzymy powodzenia
w kolejnych łamigłówkach matematycznych.

mgr Agnieszka Gorczyca

mgr Wioleta Sym