Wydarzenia / Wyjście klasy 2a do Urzędu Poczty Polskiej

Wyjście klasy 2a do URZĘDU POCZTY POLSKIEJ.

W dniu 14 listopada 2023r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w zajęciach na poczcie, zorganizowanych przez p. Basię – mamę Natalki. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą na poczcie. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia urząd w naszym życiu, dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Uczniowie samodzielnie zakupili znaczki pocztowe, nakleili na kartki pocztowe, które wcześniej w szkole zaadresowali i napisali na nich pozdrowienia do kogoś bliskiego. Następnie wrzucili kartki do skrzynki pocztowej. Poznali drogę listu, kartki pocztowej, paczki czy innych przesyłek.

Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

mgr Ewa Wyskiel

• Data aktualizacji: 2024-05-18 07:43