Wydarzenia / KONKURS RÓŻAŃCOWY

KONKURS RÓŻAŃCOWY

Końcem września ogłoszony został religijny konkurs pod hasłem ”Najpiękniejszy różaniec”, który miał podkreślić, że październik jest miesiącem różańca. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. W sumie przygotowano 110 różańców.  Każdy z nich był dziełem wyjątkowym i niepowtarzalnym, gdyż uczniowie wykonali je różnymi technikami i z zaskakujących materiałów: z kwiatów, najróżniejszych koralików, makaronu, orgiami, żelek, masy solnej, jarzębiny, rodzynek, modeliny, muszelek, cukierków, klocków lego, orzechów, śrubek, guzików, pierniczków itp. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, budzenie aktywności twórczej oraz rozwój wyobraźni i pomysłowości dzieci. Jury po wnikliwej analizie prac postanowiło przyznać nagrody główne. Przy ocenie komisja wzięła pod uwagę wkład pracy, pomysłowość oraz estetykę wykonania. Po ogłoszeniu wyników, rozdaniu nagród i dyplomów, została zorganizowana wystawa prac w holu szkolnym. Zwycięzcom gratulujemy.

Wyniki konkursu:

w kategorii klas I – III:

I miejsce:  Zuzanna Ossowska – klasa IIa, Aniela Kaczor – klasa IIIa
II miejsce: Kajetan Bojda – klasa IIb, Sara Krawiec –klasa IIb
III miejsce: Arletta Kus – klasa Ia, Miłosz Stankiewicz – klasa IIIb
w kategorii klas IV – VIII:
I miejsce: Weronika Stanowska – klasa IVa, Wiktoria Dziedzic – klasa VIIId
II miejsce: Amelia Musz – klasa Va, Weronika Frączkowska – klasa VIIIe