Aktualności / Wizyta profesor Yulii Derkach z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki

Wizyta  profesor Yulii Derkach z Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki w naszej szkole

W dniu 22.11.2023 roku odbyła się wizyta profesor Yulii Derkach w naszej szkole.  Pani Profesor w ramach realizowanego stażu naukowego w Katedrze Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, Instytutu Pedagogiki, Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego poznała specyfikę pracy w szkole podstawowej. Zapoznała się z bazą dydaktyczną placówki, poznała założenia systemu edukacji w Polsce, uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych realizowanych w klasach I - III oraz w oddziale przygotowawczym dla uczniów z Ukrainy – klasa VII. Ponadto była członkiem jury konkursu pieśni patriotycznej.

Pani Profesor zapoznała się także z ofertą zajęć pozalekcyjnych realizowanych w naszej szkole i uczestniczyła w zajęciach tanecznych uczniów klas I-III.

W ramach spotkania z uczniami z Ukrainy udzieliła im wsparcia, przedstawiając własne doświadczenia dotyczące nauki języka polskiego. Poznała także ofertę wydawniczą skierowaną do uczniów z Ukrainy.

Nasza szkoła współpracuje w sposób systematyczny z Uniwersytet Rzeszowskim a wizyta studyjna  profesor Yulii Derkach to kolejny krok w ramach wzajemnej współpracy. Pani Profesor towarzyszyła dr Barbara Lulek z Katedry Pedagogik Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

• Data aktualizacji: 2024-04-29 07:52