Aktualności / Czytniki Kindle w SP8

Czytniki ebooków w SP8

Firma  Amazon  ufundowała SP8 czytniki Kindle. W imieniu darczyńcy czytniki przekazał Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.  Czytniki e-booków zostały włączone do zasobów biblioteki szkolnej. Wypożyczono zestawy czytników do pracowni komputerowych, w celu stopniowego wdrożenia uczniów do korzystania z nowego sprzętu. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli informatyki poznają instrukcję obsługi urządzenia, dokonują jej tłumaczenia na język polski. Uczą się m.in. przesyłania książek na czytniki za pomocą kabla poprzez podpięcie go do komputera i zapisanie  pozycji, tak jak na pendrive. Czytają wybrane dzieła. Zapoznają się ze stronami, z których można bezpłatnie pobierać książki. Uczniowie z Ukrainy mają możliwość dodatkowego dostępu do książek wydanych jednocześnie w języku polskim i ukraińskim. Nauczyciele języka polskiego planują już wykorzystanie pozycji, które zostały wczytane na szkolne konto czytników Kindle.

Podajemy przydatne linki. Podkreślamy, że polecamy uczniom korzystanie z bezpłatnych  zasobów. Szkoła nie odpowiada za dokonane prywatnie przez uczniów zakupy ebooków.

• Data aktualizacji: 2024-04-18 20:26