Aktualności / Punkt pomocy psychologicznej dla dzieci i rodziców z Ukrainy

Punkt pomocy psychologicznej dla dzieci i rodziców z Ukrainy

Al. Rejtana 3, 35-326 Rzeszów

Tel. 17 748 38 18 (język ukraiński)

(sekretariat Poradni (język polski) 17 748 38 00 )

Punkt pomocy czynny jest w godzinach od 9.00 do 17.00.

Zapraszamy dzieci i rodziców oraz zachęcamy szkoły i przedszkola z terenu Miasta Rzeszów do współpracy:

Indywidualne konsultacje psychologiczne (online, offline)

Konsultacje grup tematycznych (także na terenie szkół i przedszkoli)

Linia pomocy (telefon 17 748 38 18)

Konsultacja psychologa w domu i w szkole (w języku ukraińskim)

Wsparcie psychologiczne dla rodziny, edukacja psychologiczna dla rodziców (jak wspierać dzieci na wojnie, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie, jak się chronić, jak wspierać dziecko, gdy jego bliscy są na wojnie, jak pomagać dzieciom i młodzieży po przeżycie traumatycznego zdarzenia psychologicznego, np. pomoc dziecku w przeżyciu straty, metody samopomocy).

Terapia Hibuki (dla dzieci z traumatycznymi przeżyciami wojennymi, zwiększonym lękiem, nerwicami)

Zajęcia edukacyjne dla dzieci

Pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży (trening motywacyjny, trening umiejętności komunikacyjnych, rozwój inteligencji emocjonalnej, trening umiejętności społecznych, samopoznania i samorozwoju)

Doradztwo zawodowe dla młodzieży i młodzieży, gry poradnictwa zawodowego

Warsztaty psychologiczne

Grupy wsparcia

Zajęcia korekcyjno-rozwojowe (dzieci przedszkolne, szkoła podstawowa).

Zajęcia mogą być prowadzone zarówno w poradni jak i w szkołach i przedszkolach (po uzgodnieniu z prowadzącymi)

• Data aktualizacji: 2024-04-18 20:26