Konkursy / Matka Boska Podkarpacka w twórczości dzieci i młodzieży

W konkursie pt.: „Matka Boska Podkarpacka w twórczości dzieci i młodzieży”, zorganizowanym przez Towarzystwo Miłośników Sztuki Sakralnej i Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu, wzięło udział ponad 450 uczniów z około 50 placówek województwa podkarpackiego. Z naszej szkoły wysłano 13 prac, które zostały wykonane przez Maję Machaj, Liwię Sanecką, Wiktorię Dziedzic, Kamilę Młynarczyk, Eryka Ciupaka, Aleksandrę Kot, Oliwię Szczurko, Nikolę Wnuk-Janusz, Blankę Słoniak, Martę Kidę, Aleksandrę Pac, Natalię Dąbrowską i Julię Bytnar. 19 października odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród, połączone z wernisażem wystawy. Jury przyznało II nagrodę Nikoli Wnuk-Janusz z klasy VI b, za pracę „Matka Boska Załęska”. Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów, a także radości z odkrywania piękna sztuki sakralnej.

mgr Katarzyna Kenar