Konkursy / Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Ortograficznym.

Celem konkursu było:

• doskonalenie zasad ortograficznych
  • wyrabianie czujności ortograficznej
  • rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem
  • motywowanie do osiągania sukcesów od najmłodszych lat
  • kształtowanie właściwych reakcji wobec niepowodzenia

Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie – klasowym uczestniczyli wszyscy uczniowie klas drugich pisząc dyktanda. Do drugiego etapu przeszli  uczniowie z najmniejszą ilością błędów. Pisali oni krótkie dyktando oraz uzupełniali luki w wyrazach z trudnościami ortograficznymi. Etap trzeci związany był już tylko z uzupełnianiem luk w wyrazach.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce:        Anna Lublińska    2a

II miejsce:       Maria Jarochowicz   2b

III  miejsce:     Liliana Kordas   2b

Dyplomy i nagrody rzeczowe zostaną rozdane w dniu zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy małym mistrzom ortografii i życzymy takich wspaniałych sukcesów również w klasie trzeciej.

mgr Małgorzata Pecuch

• Data aktualizacji: 2024-04-18 20:26