Konkursy / KONKURS RÓŻAŃCOWY 2017

KONKURS RÓŻAŃCOWY 2017

W tym roku obchodzimy 100 rocznicę objawień fatimskich. Od 13 maja do października 1917 roku w portugalskiej wiosce Cova da Iria Maryja objawiała się trójce dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Za ich pośrednictwem Królowa Różańca Świętego wzywała ludzi do modlitwy różańcowej, nawrócenia i pokuty. Papież Jan Paweł II mówił, że modlitwa różańcowa jest Jego umiłowana modlitwą, że różaniec to skarb, który trzeba odkryć. Bieżący miesiąc również nas zachęca do modlitwy różańcowej i właśnie z tej okazji, uczniowie naszej szkoły, kolejny już raz wzięli udział w Konkursie Różańcowym, zorganizowanym przez mgr Katarzynę Kenar. Zaangażowało się 77 osób wraz ze Swoimi Rodzinami (48 osób z klas I-III i 29 z klas IV-VII), którym serdecznie dziękujemy. Przy tworzeniu prac dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Wykorzystały najróżniejsze materiały. Były różańce z dzikiej róży, jarzębiny, szyszek, kasztanów, grochu, fasoli, najprzeróżniejszych koralików, orgiami, kamyków, muszelek, wacików, śrubek, ciastoliny, masy solnej itp. Wszystkie prace były piękne, przybliżyły nam sens i wartość modlitwy różańcowej.

Oto wyróżnieni uczniowie:

KLASY I - III