Konkursy / KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA UTWORÓW POETYCKICH

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA UTWORÓW POETYCKICH

1. Tematem konkursu są wiersze dowolnie wybranych autorów lub wiersze uczestników konkursu.
  2. Cele konkursu
  • zainteresowanie uczniów poezją,
  • nauka pięknej deklamacji,
  • kształtowanie języka i wyobraźni,
  • zachęcanie do publicznego występowania
  • promowanie talentów poetyckich.
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-8.
  2. Zasady i przebieg konkursu:
  • uczniowie przygotowują w domu jeden dowolny tekst poetycki, spoza tekstów zamieszczonych w podręcznikach szkolnych,
  • wykluczone teksty nawiązujące do bieżących wydarzeń politycznych i partii politycznych,
  • uczniowie zgłaszają swój udział w konkursie przesyłając do 15 maja wybrany wiersz z podaniem nazwiska autora lub link do utworu, a w przypadku własnej tworczości zdjęcie tekstu – na czat MTeams Biblioteka 2 lub Outlookiem – termin ostateczny,
  • konkurs odbędzie się w czasie spotkania wideo na MTeams Biblioteka 2 w dniu 21 maja o godzinie 13.30.

1. Kryteria oceny:
  • interpretacja głosowa (intonacja, modulacja głosu, tempo),
  • kultura słowa,
  • Krótkie słowo wstępne ułożone przez uczestnika konkursu – 2-3 zdania, np dlaczego akurat ten wiersz, informacja o autorze.

1. Ocenia komisja w składzie:
  • Aneta Gontarczuk
  • Jolanta Lorenc