Laboratoria Przyszłości


Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolski projekt "Laboratoria Przyszłości"

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Szkoła Podstawowa nr 8 w Rzeszowie otrzymała 129 600,00zł. Cała kwota została przeznaczona na zakup m.in.:

Lp. Sprzęt Ilość
1. MakeBlock Ultimate Robot Kit 6
2. Robot Lego Spike Prime z rozszerzeniem 5
3. Lego Spike Essential 6
4. Robot Krypton 6
5. Robot Dash 5
6. Robot Dot 4
7. Wyrzutnia piłeczek 4
8. Laptop 2
9. Drukarka 3D 2
10. Długopis 3D 6
11. Zestaw BeCreo 4
12. Makey Makey Classic 3
13. Makey Makey GO 1
14. Zestaw czujników 1
15. Klocki Turning Tumble do nauki programowania 7
16. Gogle wirtualnej rzeczywistości Class VR 4
17. Licencja roczna na porogramowanie Class VR 1
18. Aparat fotograficzny 2
19. Kamera cyfrowa 2
20. Statyw do aparatu/kamery 2
21. Gimbal 1
22. Mikrofon kierunkowy 2
23. Bezprzewodowy system mikrofonowy 1
24. Mikser dźwięku 1
25. Lampa do reqlizacji nagrań 2
26. Ładowarka do akumulatorków 3
27. Ładowarka USB czteroportowa 4
28. Greenscreen ze stelażem 1
29. Akumulatory 68
30. Maszyna do szycia 2
31. Filament kolorowy 20

Zakupiony sprzęt będzie regularnie wykorzystywany przez naszych uczniów podczas zajęć lekcyjnych oraz podczas kół zainteresowań. Nasi uczniowie będą programować, projektować, konstruować, a przede wszystkim rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Zapraszamy do śledzenie naszych doświadczeń w zakładce

koordynator: Maria JERZAK, Sebastian BILWIN

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2022-10-05 11:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 5 355 609