Wydarzenia / Klasa 5B świętuje Dzień Motyla

Połowa marca to idealny moment na świętowanie motyli, ponieważ właśnie wiosną zaczynają się one pojawiać w naszych ogrodach i na łąkach. 14 marca obchodzimy Dzień Motyla. Czy istnieje piękniejsze połączenie niż motyl na łące pełnej apetycznych kwiatów? Bogactwo i różnorodność barw izapachów od wiosny do jesieni mówi sam za siebie. To cud natury. Wraz ze wzrostem temperatur rozpoczyna się aktywność tych pięknych zapylaczy. I chwila na refleksję: dzięki między innymi motylom możemy cieszyć się ze zbiorów warzyw i owoców, gdyż bardzo je wspomagają (Motyl zwiastuje kosz owoców i warzyw). Kojarzy się przede wszystkim z pięknem i delikatnością. Niestety z roku na rok ubywa motyli głównie za sprawą niszczenia ich siedlisk i chemizacji rolnictwa. Nie możemy biernie obserwować, jak dzikie zapylacze giną, między innymi z braku pożywienia. Nawet mały kawałek ziemi lub doniczka z kwiatami, którą przeznaczymy dla motyli, może stać się niezwykle wartościowa. Ponieważ Dzień Motyli należy uczcić solidnie – warto przygotować się na ich królewskie przyjęcie. Zatem zachęcamy do wysiania miejsc kwiatami, tworzenia łąk, w których poczują się jak w domu. Klasa 5B z tej okazji symbolicznie ozdobiła zieloną polanę blisko szkoły motylami, a także przygotowała kilka ciekawostek związanych z tymi owadami nadając komunikat przez radio węzeł wszystkim uczniom.

mgr Agnieszka Gorczyca

• Data aktualizacji: 2024-03-29 10:53