Wydarzenia / PODARUJ UŚMIECH SŁOWEM


9 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „ Podaruj uśmiech słowem”, a tym samym okazali bezinteresowną pomoc dzieciom. Dołączyli do akcji  Marzycielskiej Poczty, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów, kartek i laurek do ciężko chorych dzieci. Na stronie Marzycielskiej Poczty wyszukali adresy dzieci, poznali ich zainteresowania, hobby a także chorobę, z jaką się zmagają. Następnym krokiem było napisanie listu do konkretnego dziecka. Kilka ciepłych słów i znaczek pocztowy - tak mało trzeba aby na twarzy dziecka wywołać uśmiech. Adresowana specjalnie do niego przesyłka daje mu tyle radości, której dorośli czasem nie są w stanie pojąć. Krótki list, kolorowa karta, słowa otuchy i drobne upominki, pomagają chorym dzieciom podtrzymywać kruchą nadzieję i walczyć dalej z chorobą. Pisząc listy, podtrzymujemy tradycję przelewania słów na papier oraz ich moc – z pewnością silniejszą od tych wirtualnych. Adresaci listów – dzieci - zazwyczaj są ciężko chore i zmuszone są do długotrwałego przebywania w szpitalu. Ich codzienne smutki, strach i ból chociaż trochę pomogą złagodzić ciepłe słowa. Dzieci bardzo lubią listy przynoszone przez listonosza. Mogą sobie je schować do szufladki i odczytywać na nowo, kiedy tylko będą miały ochotę. A im więcej listów, tym większe wsparcie i większy uśmiech!

Gratulujemy wszystkim uczniom z klas IV – VIII, którzy napisali wiele pięknych listów, laurek i pocztówek, a tym samym dali wiele okazji do uśmiechu chorym dzieciakom.

mgr. K. Kenar

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2020-12-04 11:47
  • |
  • Licznik odwiedzin: 3 331 235