Wydarzenia / PIELGRZYMOWANIE ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II

Pielgrzymowanie „Rzeszowskim Szlakiem Świętych” jest stałym obchodem Dni Papieskich w Rzeszowie. W bieżącym  roku odbyło się ono 10 października i włączyło się w nie 40 uczniów z naszej szkoły. Na szlaku pielgrzymim uczniowie mieli okazję, aby w zażyłej modlitwie przedstawić  Panu Bogu różne, często tylko im wiadome sprawy osobiste, rodzinne, szkolne i narodowe.  Tegoroczne pielgrzymowanie odbywało się w duchu dziękczynienia za dar świętego Jana Pawła II i o ustanie epidemii. Trasę pielgrzymowania wyznaczały kościoły i inne obiekty związane z osobami, które Papież Polak beatyfikował  lub kanonizował. Było ich łącznie 11. Nasi wolontariusze zostali wpisani do Rzeszowskiej Księgi Pielgrzyma Papieskiego oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim  bardzo serdecznie gratulujemy.

mgr Katarzyna Kenar

• Data aktualizacji: 2024-04-18 20:26