Wydarzenia / Spotkanie z podróżnikiem

19.01.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask -  Panem Krystianem Pyrzakiem. Nasz gość przedstawił uczniom klas 4 – 8 relację z wyprawy do Namibii – państwa położonego w południowo-zachodniej części Afryki.

Podróżnik pokazał piękne zdjęcia, wiele pamiątek pochodzących z wyprawy oraz bardzo ciekawie opowiedział jak wygląda życie w wiosce Buszmenów – najstarszego ludu na świecie. Pan Krystian przybliżył również zwyczaje i tradycje koczowniczego  plemienia Himba, a także udzielił wielu ciekawych informacji na temat gepardów – najszybszych zwierząt lądowych. Mieliśmy również możliwość zobaczyć na fotografii meteoryt Hoba, czyli największy na świecie pozostający w całości meteoryt. Na koniec podróżnik przestawił  jak wygląda safarii w parku Etosha.

mgr Piotr Homa

• Data aktualizacji: 2020-07-30 23:12