Wydarzenia / Spotkanie z podróżnikiem


19.01.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem z grupy Trzask -  Panem Krystianem Pyrzakiem. Nasz gość przedstawił uczniom klas 4 – 8 relację z wyprawy do Namibii – państwa położonego w południowo-zachodniej części Afryki.

Podróżnik pokazał piękne zdjęcia, wiele pamiątek pochodzących z wyprawy oraz bardzo ciekawie opowiedział jak wygląda życie w wiosce Buszmenów – najstarszego ludu na świecie. Pan Krystian przybliżył również zwyczaje i tradycje koczowniczego  plemienia Himba, a także udzielił wielu ciekawych informacji na temat gepardów – najszybszych zwierząt lądowych. Mieliśmy również możliwość zobaczyć na fotografii meteoryt Hoba, czyli największy na świecie pozostający w całości meteoryt. Na koniec podróżnik przestawił  jak wygląda safarii w parku Etosha.

mgr Piotr Homa

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2020-07-30 23:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 875 184