Wydarzenia / LOTERIA MISYJNA - FINAŁ!

W grudniu 2019 roku w naszej szkole odbyła się już po raz 24 LOTERIA MISYJNA. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy mogli w niej wygrać różne nagrody. Zebrane fundusze w kwocie 680 zł podzielono na dwie akcje. W celu wsparcia dzieła misyjnego, 300 zł  wysłano do Kamerunu. Pozostałą kwotę przekażemy do WIOSEK ŚWIATA w Krakowie, które mogli zwiedzać nasi uczniowie z klas VI, podczas tegorocznych wycieczek.  Dzięki ofiarności chrześcijańskich dzieci na świecie funkcjonuje kilkaset tysięcy misyjnych szkół, ośrodków i domów dla dzieci, których życie i zdrowie jest zagrożone. Miliony najmłodszych mieszkańców świata otrzymuje szansę na edukację i dostęp do opieki zdrowotnej, mogą usłyszeć Dobrą Nowinę i korzystać z uzdrawiającej mocy sakramentów. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali wiele przedmiotów, bez których loteria nie mogłaby się odbyć, wolontariuszom, którzy poświęcili sporo czasu na zapakowanie fantów, a także tym, którzy brali udział w losowaniu. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim uczniom szlachetnego serca, którzy udowodnili swoją postawą, że nie jest im obojętny los rówieśników z krajów misyjnych. Zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok!

Mgr Katarzyna Kenar

• Data aktualizacji: 2024-03-29 10:53