Wydarzenia / "SIANKO" wolontariat


Boże Narodzenie to ulubione święto dzieci. Związane z ciepłą atmosferą rodzinną, pachnącą choinką, śpiewem kolęd i prezentami. Jest to także czas, kiedy składamy sobie życzenia. „Wesołych świąt” życzymy podczas wieczerzy wigilijnej nie tylko w gronie rodziny, ale także wśród kolegów i koleżanek w szkole, w kręgu przyjaciół. Wolontariusze SP8 poszli o krok dalej i 19 grudnia odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sucharskiego. Okazując gest sympatii i ciepłych uczuć, złożyli płynące prosto z serca życzenia świąteczne oraz podarowali podopiecznym symboliczne upominki, wykonane przez uczniów z klasy V a, VI a i VII c. Znalazło się w nich sianko, które kojarzy się ze żłóbkiem, w którym Maryja złożyła Jezusa. Głównym celem tych odwiedzin było budowanie więzi międzypokoleniowych również poza rodziną, rozwijanie u uczniów wrażliwości skierowanej do ludzi starszych, kształtowanie chęci pomocy innym ludziom.

 

Mgr Katarzyna Kenar

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2020-07-30 23:12
  • |
  • Licznik odwiedzin: 2 862 705