Wydarzenia / Jak nie czytam... jak czytam

„Jak nie czytam jak czytam” to ogólnopolska akcja czasopisma „Biblioteka w Szkole. Inni patroni akcji to m.in. Biblioteka Narodowa i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Co roku ponad 400 tys. uczennic i uczniów czyta w całej Polsce w tym samym momencie, o godzinie 10.00. W zeszłym roku korzystaliśmy z pięknej pogody i urządziliśmy piknik czytelniczy na boisku szkolnym. Czytaliśmy też na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców. W tym roku Wielkie Czytanie odbyło się w sali gimnastycznej w trakcie spotkania z panem policjantem, w świetlicy i w salach lekcyjnych. Każdy czytał to co chciał i lubił. Czytał też pan policjant. Zdjęcia wykonały panie Ewa Tarnowska, Małgorzata Pecuch, Klaudia Lelek i Dorota Styś. Oprawę akcji przygotował aktyw biblioteczny, czyli uczennice z klasy 8d i 4d. Akcję propagowała też Dyrekcja SP8 wraz ze wszystkimi nauczycielami. Po podliczeniu frekwencji zgłosimy do organizatorów akcji 368 uczniów.

mgr Aneta Gontarczuk