Wydarzenia / Spotkanie klasy III a i III b z przedstawicielami służb ratunkowych

W dniu 30 maja 2019r. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie przy współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania zorganizował ,,Dzień Bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym” w kampusie WSIiZ w Rzeszowie, przy ulicy Sucharskiego. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie klasy 3a i 3b. Podczas tego niecodziennego wydarzenia dzieci spotkały się z przedstawicielami  Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Inspekcji Transportu Drogowego, PKP i Straży Granicznej. Uczestnicy spotkania mieli okazję w przyjaznej atmosferze wysłuchać krótkich prelekcji dotyczących bezpieczeństwa w  ruchu drogowym, a także oglądać sprzęt i samochody wykorzystywane przez służby w akcjach ratunkowych. Największą atrakcją dla uczniów była możliwość przebywania przez chwilę w samochodach dbających o bezpieczeństwo ludzi oraz obsługa węża strażackiego.

mgr Małgorzata Pecuch

mgr Ewa Wyskiel