Wydarzenia / Klasy IV a, b, c, d, V c i V e na wystawach Interaktywnych w Pratt & Whitney Rzeszów

W dniach 24 i 28 uczniowie klas czwartych i piatych uczyli się przez doświadczenia na wystawach interaktywnych, których organizatorami byli Pratt & Whitney Rzeszów oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.

Wystawa „Co słychać?” to nie lada gratka dla osób, które fascynują się akustyką. W jej obrębie każdy mógł samodzielnie zbadać akustyczną falę stojącą lub sprawdzić, jak słyszą zwierzęta. Na uczniów czekała podróż po dźwiękach, w którą zabrały ich takie eksponaty jak puzon, uszy słonia czy echosonda.

Druga wystawa „Gdzie wzrok nie sięga” odsłoniła niesamowite właściwości światła i polaryzacji, które nurtują najmłodszych odkrywców. Tę część wypełnio ponad 20 interaktywnych eksponatów przedstawiających świetlne zjawiska znacznie lepiej i sugestywniej niż niejedna książka do fizyki.

Wszyscy uczniowie byli zachwyceni wystawami i możliwością nauki przez doświadczenie, jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc.

• Data aktualizacji: 2024-04-23 20:38