Wydarzenia / Super wycieczka klas VI a i VI b

W piątek, 16 maja, uczniowie klasy 6a i 6b  wyruszyli wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa.  Program wycieczki był podzielony na dwa etapy. I wiódł uliczkami starego Krakowa. Uczniowie mieli okazję podziwiać Barbakan,  kościół  Mariacki, rynek krakowski, gdzie ich uwaga zwrócona była w stronę Sukiennic i pomnika Adama Mickiewicza. Uczestnicy wysłuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Przewodnicy opowiadali ciekawostki i  legendy związane z Krakowem. Ostatnim punktem tej edukacyjnej wycieczki było Wzgórze Wawelskie skąd udali się na Kazimierz do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Tam wzięli udział w zajęciach „ Nieprzyjaciel podsłuchuje”, podczas których  poznali historię urządzeń wykorzystywanych do przesyłania tajnych informacji. Zwiedzający mogli obejrzeć zabytkowe sprzęty, z których korzystało między innymi wojsko, wywiad czy demokratyczna opozycja. Na stanowiskach interaktywnych mogli zaś sprawdzić  działanie tych sprzętów. Była to okazja, by sprawdzić się w roli szpiega, podjąć próbę złamania szyfru czy namierzyć wrogą radiostację.

Pogoda w Królewskim Mieście jakby czekała na wycieczkowiczów i zwiedzających. Przez cały dzień świeciło słoneczko.

Wieczorem, bogatsi o nowe informacje, pojechali do Wadowic, gdzie można było zakosztować kremówek rozsławionych na cały świat przez Jana Pawła II.

Tam, w Wadowicach rozpoczął się drugi etap wycieczki. 17 maja uczniowie udali się do Energylandii. Tam przez cały dzień korzystali z  atrakcji parku.  Karuzele, tory wodne, autodromy, rollercoastery, zjeżdżalnie… znakomita zabawa. Do tego  udział w  krótkich widowiskach, projekcjach filmów w kinie 7D. Wyjazd ten dostarczył niesamowitych wrażeń. Była to super przygoda, odpoczynek od codziennych obowiązków szkolnych.

mgr Beata Kucharzyk

mgr Anna Furman