Wydarzenia / 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.


15. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Oficjalnie Dzień Europy obchodzony jest 9 maja na pamiątkę wystąpienia Roberta Schumana, który tego dnia w 1950 roku nakreślił idee stanowiące podstawy zjednoczonej Europy. Podkarpackie obchody Dnia Europy, zgodnie z wieloletnią tradycją, zorganizowane zostały w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Europy było 15-lecie członkostwa Polski w UE oraz funkcjonowanie Parlamentu Europejskiego. Jednym z punktów obchodów – podobnie jak w ubiegłym roku – były symulacje obrad Parlamentu Europejskiego. Uczniowie, a właściwie posłowie sprawozdawcy ze swoich obowiązków wywiązali się wzorowo. Wszystkie wnioski zostały przegłosowane przez zebranych.

III edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Od unii lubelskiej do Unii Europejskiej”pod hasłem Polska znowu wolna 2019 r.

III miejsce

Dębski

Adrian

SP nr 8 w Rzeszowie

opiekun: Kieras

Anna

111

Furman

Aleksandra

SP nr 8 w Rzeszowie

opiekun: Kieras

Anna

110

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2019-06-21 21:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 796 460