Wydarzenia / Najdłuższa książka świata

3 kwietnia uczniowie z klas VI a i VI b uczestniczyli w finale V. edycji akcji "Najdłuższa Książka Świata".  Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.00 na placu przy Fontannie Multimedialnej w Alei Lubomirskich. Gościem specjalnym tegorocznego finału była Barbarą Gawryluk – dziennikarka, tłumaczka, pisarka i autorka książek dla dzieci.  Podczas spotkania autorskiego artystka przypomniała bohaterów swoich książek, a także opowiedziała dzieciom o swojej własnej twórczości, nie tracąc jednocześnie okazji do poszukiwania dalszych inspiracji twórczych wśród  publiczności.  Każdy miał szansę otrzymać autograf pisarki ze specjalną dedykacją. Nasi uczniowie byli zaskoczeni ilością prac przygotowanych przez młodszych kolegów z  rzeszowskich szkół i przedszkoli oraz różnorodnością zastosowanych technik plastycznych. Było nam niezmiernie miło wziąć udział w takiej wspaniałej akcji, która nie tylko  promowała  książki, ale także zachęcała do  czytania literatury.
Wydarzenie organizowane jest co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
mgr Beata Kucharzyk