Wydarzenia / Najdłuższa książka świata


3 kwietnia uczniowie z klas VI a i VI b uczestniczyli w finale V. edycji akcji "Najdłuższa Książka Świata".  Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.00 na placu przy Fontannie Multimedialnej w Alei Lubomirskich. Gościem specjalnym tegorocznego finału była Barbarą Gawryluk – dziennikarka, tłumaczka, pisarka i autorka książek dla dzieci.  Podczas spotkania autorskiego artystka przypomniała bohaterów swoich książek, a także opowiedziała dzieciom o swojej własnej twórczości, nie tracąc jednocześnie okazji do poszukiwania dalszych inspiracji twórczych wśród  publiczności.  Każdy miał szansę otrzymać autograf pisarki ze specjalną dedykacją. Nasi uczniowie byli zaskoczeni ilością prac przygotowanych przez młodszych kolegów z  rzeszowskich szkół i przedszkoli oraz różnorodnością zastosowanych technik plastycznych. Było nam niezmiernie miło wziąć udział w takiej wspaniałej akcji, która nie tylko  promowała  książki, ale także zachęcała do  czytania literatury.
Wydarzenie organizowane jest co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 
mgr Beata Kucharzyk

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2019-06-21 21:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 796 527