Wydarzenia / Klasy siódme w Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie


W dniu 28 marca 2019 r. uczniowie klasy 7b i 7c wzięli udział w lekcji pokazowej w Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie. Pokazy poprowadził pasjonat lotnictwa pan Jakub Ryba. Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia historii lotnictwa i kosmonautyki. Następnie rozpoczęły się pokazy chemiczne i fizyczne. Uczniowie zobaczyli jak można  domowymi sposobami stworzyć wodór  i jak on reaguje z ogniem. Obserwowali też zjawisko napięcia powierzchniowego i dyfuzji oraz dowiedzieli się jak można stworzyć model samolotu odrzutowego. Chętnie pomagali prowadzącemu w eksperymentach, które wzbudzały wiele emocji. Przed budynkiem muzeum prowadzący zajęcia opowiadał uczniom o samolotach ultradźwiękowych  mieli także okazję obejrzeć takie modele samolotów jak Su 22, PZL TS 11 „Iskra”, AN 2, Mig 21 oraz PZL 110 Koliber.

Tak przeprowadzona lekcja na pewno zachęci uczniów do odkrywania kolejnych zagadek z dziedziny lotnictwa, techniki i nauk ścisłych.

 mgr Wioleta Sym

mgr Agnieszka Gorczyca

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2019-06-21 21:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 796 530