Wydarzenia / Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki


W dniu 20 marca klasy 3a i 3b rozpoczęły realizację jednego z zadań projektu przyrodniczo-matematycznego ,,Zdrowe odżywianie”, który brzmiał: ,,Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Zadaniem uczniów było przyniesienie do szkoły owoców i warzyw, z których każdy miał samodzielnie zrobić sok. Wszystkie owoce zostały najpierw zważone na kuchennej wadze. Dzieci po poznaniu kolejnych czynności związanych z obsługą wyciskarki wolnoobrotowej z zapałem rozpoczęły produkować  ten cenny dla zdrowia napój. Następnym zadaniem było zmierzenie, ile litrów soku wyciśnięto ze znanej już ilości przyniesionych owoców i warzyw. Po tych matematycznych obliczeniach można było przystąpić do najatrakcyjniejszej części zajęć, a mianowicie do wspólnej degustacji tego cennego w witaminy napoju. Pycha!!!! Witaminki, witaminki pijcie chłopcy i dziewczynki!

                                                                                                                               mgr Małgorzata Pecuch

                                                                                                                               mgr Ewa Wyskiel

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2019-06-21 21:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 1 796 392