Wydarzenia / Dzień Otwartej Szkoły

W dniu 9 marca odbyły się Dni Otwarte naszej szkoły. Dzień ten był okazją do zaprezentowania wielu talentów naszych uczniów. Podczas kilku godzin odbyły się lekcje otwarte w klasach młodszych, a  starsi uczniowie zagrali mecz siatkówki ze swoimi nauczycielami. Była to też okazja do zaprezentowania wyniku prac nad projektem „SŁAWNE KOBIETY-NASZE AUTORYTETY”. Wszystkie klasy IV- VII od kilku miesięcy pracowały z wybraną postacią- Polką, która dokonała ważnych rzeczy. Wśród nich znalazły się naukowczynie, sportsmenki, królowe, poetka, podróżniczka i aktorka.

Klasa V e prezentowała postać podróżniczki i autorki książek Martyny Wojciechowskiej, a zrobiła to za pomocą gry terenowej "Mali podróżnicy". W kilku punktach szkoły uczestnicy zabawy mieli na celu wykonanie różnych zadań związanych z podróżami autorytetu: tor przeszkód, spakowanie plecaka, wykonanie pocztówki techniką kolażu i zrobienie pamiątkowego zdjęcia z Yetim. Każdy kto wykonał zadania na zakończenie  losował nagrodę.

Autorytetem dla klasy VI a był Wisława Szymborska – wielka polska poetka, laureatka Nagrody Nobla. W ramach projektu uczniowie przygotowali tablicę, która przybliżyła portret pisarki, jej twórczość, pasje i zainteresowania. Dodatkowo zaprojektowali i wykonali słynną szufladę Szymborskiej, w której schowali różne bibeloty i nagrody wykorzystane podczas  loteryjki. Prawidłowy przebieg zabawy odbywał się po czujnym okiem portretu poetki, który został wykonany w skali 1:1 przez jedną z uczennic. Zabawa była wspaniała. Nikt nie wszedł z sali bez drobnego upominku.

W ramach projektu „SŁAWNE KOBIETY-NASZE AUTORYTETY” klasy VII a i IV c wykonały gazetkę ścienną o życiu i działalności Ireny Sendlerowej oraz przygotowały wystawę książek prezentujących tę bohaterkę. Jedna z uczennic narysowała portret Sendlerowej z czasów młodości.  Uczniowie przygotowali również przedstawienie na podstawie sztuki Życie w słoiku - Historia Ireny Sendlerowej (Life in a Jar-The Irena Sendler Story) oraz zainscenizowali wywiad z Sendlerową. Dzięki współpracy z panem Pawłem Jakubowiczem powstał film, który miał swoją premierę 9 marca 2019 r. Zachęcamy do obejrzenia.

• Data aktualizacji: 2024-04-18 20:26