03
wrz  2016

Aktualności / Wystawa poświęcona Henrykowi Sienkiewiczowi podczas Narodowego Czytania 2016 - zaproszenie


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę poświęconąHenrykowi Sienkiewiczowi, która zaprezentowana zostanie podczas Narodowego Czytania 2016.

Na wystawie przygotowanej w formie tablic ekspozycyjnych, przedstawione będą fakty i ciekawostki z życia Henryka Sienkiewicza oraz różnorodne materiały ikonograficzne.


Dzięki wystawie można będzie dowiedzieć się, m.in. jakim uczniem był Sienkiewicz, jakie kierunki studiował, gdzie debiutował jako literat i dziennikarz, o kulcie jakim był otaczany za życia, o ekranizacji "Quo vadis" i innych jego dzieł, oraz o podróżach, które odbył po Ameryce, Afryce i Europie, a także o ukochanych kobietach w życiu autora.

Jedną z plansz ekspozycyjnych zatytułowano „Czy wiesz, że….”

fragmenty:

- Henryk Sienkiewicz wbrew swoim rodzicom porzucił studia na wydziale prawnym i medycznym na rzecz humanistyki, jego matka na łożu śmierci była przekonana, że syn tym wyborem zrujnuje sobie życie;

- Henryk Sienkiewicz miał trzy żony – każda z nich nosiła imię Maria;

- Pisarz przez całe życie miał problem z wymyślaniem tytułów swoich książek;

- Ulubionym poetą Henryka Sienkiewicza był Juliusz Słowacki.


Zapraszamy na ciekawą wystawę.


Przewodnikami po ekspozycji będą: Agata Rak i Agnieszka Tercha z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie.

Zapraszamy 3 września 2016 r. od godz. 16.00


Fontanna Multimedialna, Rzeszów, Aleja Lubomirskich

Wszystkie publikowane treści chronione są prawami autorskimi należącymi do SP8, któremu zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 1994r. Nr 24, poz. 83, z późn. zm.), jako autorowi przysługuje wyłączne prawo do korzystania z nich i rozporządzania nimi. Rozpowszechnianie treści za pomocą jakiejkolwiek metody poligraficznej czy elektronicznej, jak i ich przerabianie, odsprzedawanie i upublicznianie, bez pisemnej zgody autora, jest zabronione.

  • Data aktualizacji: 2018-07-01 09:17
  • |
  • Licznik odwiedzin: 958 081