Aktualności / OPATRUNEK NA RATUNEK

W dniach 05-19.10.2020 r w naszej szkole odbędzie się akcja charytatywna OPATRUNEK NA RATUNEK. Będziemy zbierać dary dla polskich lekarzy przebywających na misjach w Afryce. Pracują  oni jako wolontariusze w najbiedniejszych wioskach, gdzie brak jakiejkolwiek opieki medycznej, a mieszkańcy często zdani są jedynie na usługi plemiennych szamanów. Poznańska Fundacja Redemptoris Missio, z którą nawiązaliśmy współpracę, od wielu lat niesie pomoc mieszkańcom Afryki poprzez akcje charytatywne na rzecz najbiedniejszych i najsłabszych. Lekarze przebywający na misjach, donoszą, że ogromnym problemem jest brak podstawowych środków opatrunkowych dla pacjentów, również dzieci, które od najmłodszych lat muszą pracować. Gorąco zachęcam do włączenia się w pomoc. Uczniowie mogą przynosić swoje dary na religię lub przekazywać wychowawcy. Podczas akcji będziemy zbierać wszystkie materiały opatrunkowe – nowe, nieużywane i z długim terminem ważności (minimum 0,5 roku). Bardzo potrzebne są maści ichtiolowe, igły, strzykawki (najbardziej pożądane pojemności to 2, 5 i 10 ml), gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach ½ m2 i 1 m2, kompresy jałowe (wszystkie rozmiary), kompresy niejałowe pakowane po 100 szt różne wielkości, plastry na rolkach, rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary). Opaski dziane i elastyczne, venflony, drobne sprzęty i urządzenia medyczne: termometry elektroniczne, ciśnieniomierze, baterie do tych sprzętów, glukometry z paskami, środek Octanisept, octedin itp.

Czas trwania akcji: 05 – 19.10. 2020 roku

Poniżej link do akcji na naszej stronie

mgr Katarzyna Kenar

• Data aktualizacji: 2024-03-27 17:38